Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Makijaż permanentny oka – ile się utrzymuje?

29 grudnia, 2023 makijaż permanentny oka ile trzyma

Potrzeba oszczędzania czasu i podkreślania naturalnego piękna sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny. Szczególnie popularne jest tuszowanie oka, które daje efekt idealnej kreski na powiece czy wyraźnych, pełnych rzęs. Ale jak długo taki makijaż się utrzymuje i czy jest bezpieczny? Podpowiadamy.

Sprawdź także:

Czym jest makijaż permanentny brwi?

Czas utrzymania i metody przedłużania trwałości makijażu permanentnego

Czas utrzymania makijażu permanentnego zależy od wielu czynników, takich jak typ skóry, styl życia, dieta, a nawet geny.

Podstawowa zasada jest taka, że im bardziej tłusta skóra, tym krócej utrzymuje się pigment. Makijaż permanentny oka zazwyczaj utrzymuje się od 2 do 5 lat, chociaż nieliczne przypadki mówią o 7 latach.

Jeżeli chcesz przedłużyć trwałość makijażu permanentnego, postaraj się unikać silnej ekspozycji na słońce, tarcia powiek oraz stosowania kosmetyków z retinolem, które mogą przyspieszyć proces blaknięcia pigmentu.

Dbaj również o zdrową dietę i nawodnienie – zdrowa skóra to podstawa pięknego makijażu.

Każda skóra jest inna, dlatego to, jak długo utrzyma się makijaż permanentny, jest indywidualną kwestią. Sugerujemy jednak regularne konsultacje z specjalistą, aby utrzymać efekt na jak najdłużej.

Rodzaje makijażu permanentnego oka

Z uwagi na różnicę w efektach końcowych, makijaż permanentny oka dzieli się najczęściej na trzy główne typy: mikropigmentacja brwi, eye-liner oraz makijaż rzęs.

Mikropigmentacja brwi to metoda, która polega na wprowadzeniu do skóry specjalnego pigmentu. Procedura ta jest długotrwała i wymaga precyzji, ale efekty mogą być zdumiewające – naturalne, pełne i dobrze zdefiniowane brwi.

Eye-liner, z angielskiego „podkreślanie oka” to rodzaj permanentnego makijażu, który polega na tworzeniu finezyjnej kreski wzdłuż linii rzęs. W zależności od preferencji klientki, linia może być cienka i subtelna lub grubsza i bardziej dramatyczna.

Makijaż rzęs jest nieco innym rodzajem. Podczas jego wykonywania pigment zostaje wprowadzony pomiędzy rzęsy, co daje efekt pełniejszego rzęsu.

Proces i metody wykonania makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to precyzyjny proces, który powinien być przeprowadzany przez doświadczonego i certyfikowanego specjalistę. Procedura zaczyna się od konsultacji z klientem, podczas której specjalista omawia oczekiwania, preferencje oraz możliwe rezultaty.

Następnie, za pomocą specjalnych narzędzi (najczęściej są to maszynki z jednorazowymi igłami), pigment jest wprowadzany w skórę. Całość procedury trwa zazwyczaj od 1 do 2 godzin.

Zasada bezpieczeństwa przede wszystkim! Wszystkie narzędzia używane podczas zabiegu powinny być sterylne, a specjaliści powinni posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich umiejętności.

Potencjalne ryzyko i skutki uboczne

Jak wszystkie procedury estetyczne, również makijaż permanentny oka wiąże się z pewnym ryzykiem. Najczęstsze skutki uboczne to zaczerwienienie, opuchlizna czy dyskomfort w miejscu aplikacji pigmentu. W przypadku przestrzegania zasad higieny i porady specjalisty, te objawy zazwyczaj znikają po kilku dniach.

Poważniejsze ryzyko, choć bardzo rzadkie, to infekcje czy alergie na pigment. Dlatego przed rozpoczęciem zabiegu, ważne jest przeprowadzenie testów alergicznych oraz szczegółowego wywiadu medycznego.

Warto pamiętać też, że efekt końcowy bardzo zależy od umiejętności specjalisty – niewłaściwie wykonany makijaż permanentny może dawać niezadowalający efekt estetyczny.

Redakcja biotekpolska.pl

Zespół fanów pielęgnacji, zdrowego życia i mody, który każdego dnia chce dzielić się nowymi poradami dotyczącymi aktualnych trendów. Zostań z nami na dłużej i zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Tajemnice perfekcyjnej pielęgnacji cery
Jak dbać o skórę zimą?

Jak dbać o skórę zimą?

4 kwietnia, 2024

Jak dbać o skórę po solarium?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak dbać o skórę po solarium?