Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak ubrać niemowlaka jeśli jest 22 stopni w domu?

21 marca, 2024 Jak ubrać niemowlaka jeśli jest 22 stopni w domu?

Wybór odpowiedniego ubioru dla niemowlaka zależy od wielu czynników. Ważnym elementem jest temperatura panująca w otoczeniu, zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Ważne jest, aby niemowlę nie było ani zbyt gorące, ani zbyt zimne. Kiedy w domu panuje 22 stopnie Celsjusza, możemy zastosować kilka zasad, które pomogą nam ubrać pociechę adekwatnie do panujących warunków.

Odpowiednio dobrany strój dla niemowlęcia

Najważniejszym aspektem ubioru niemowląt jest zapewnienie komfortu i utrzymanie właściwej temperatury ciała. Mają o wiele mniej tkanki tłuszczowej, niż dorośli, więc ich ciała chłodzą się i nagrzewają w szybszym tempie. Jeżeli w pomieszczeniu, w którym przebywa maluch jest 22 stopnie, to oznacza, że jest dość ciepło, ale nie gorąco. Dlatego dobrze jest ubrać dziecko tak, jak ubralibyśmy siebie, a nawet dodać jeszcze jedną warstwę odzieży. Zazwyczaj wystarczy lekka koszulka z długim rękawem, spodnie, skarpetki i cienka czapka – bo to przez głowę ciało niemowlęcia traci najwięcej ciepła.

Zasadą jest chowanie malucha do łóżeczka bez kołdry i poduszki – dla najmłodszych dzieci śpiworki do spania są najbezpieczniejsze. Zamiast piżamy możemy też ubrać malucha w kaftanik ze śpioszkami.

Podczas wyboru ubrania dla niemowlaka, warto zwrócić uwagę na jego skład – najlepsze będą te wykonane w 100% z bawełny. Jest to materiał, który zapewnia przewiewność i nie powoduje podrażnień nawet najbardziej wrażliwej skóry. Szczególnie istotne jest to w przypadku małych dzieci, których skóra jest niezwykle delikatna i podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia.

Warstwowy ubiór zgodnie z temperaturą

Kolejnym istotnym aspektem jest kwestia ubrania malucha warstwowo. Ta zasada znana jest przede wszystkim z zimowego ubierania, ale warto ją stosować również w pomieszczeniach, gdzie panuje temperatura ok 22 stopni. Na przykład, jeśli do koszulki i spodenek dodamy jeszcze lekki sweterek, będziemy mogli łatwo zareagować na zmianę temperatury ciała dziecka. Jeśli zobaczymy, że ma czerwone policzki, jest spocony, czy też jest gorący w dotyku ‒ to znak, że jest mu za gorąco. W takiej sytuacji najlepiej odkryć jedną warstwę ubrania. Z drugiej strony, jeśli maluch jest niespokojny, ma zimne rączki i stópki ‒ może być mu za zimno, wtedy możemy dodatkowo przykryć go kocykiem. Ten sposób ubierania pozwoli nam na łatwe dostosowanie się do potrzeb dziecka.

Również podczas snu warto zastosować zasadę warstwowości. Idealnym rozwiązaniem jest śpiworek, który zapewnia maluchowi odpowiednią temperaturę przez całą noc. Nie jest możliwość, że odkryje się, jak ma to miejsce podczas korzystania z kołderki. Ponadto śpiworek ogranicza ryzyko syndromu nagłej śmierci łóżeczkowej, co jest bardzo ważne szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci.

Ubieranie niemowlaka zgodnie z panującą temperaturą to nie lada wyzwanie, ale zastosowanie powyższych zasad pozwoli nam zadbać o komfort i bezpieczeństwo naszego dziecka. Dzięki nim maluch nie będzie się przegrzewał ani marznął, co jest kluczowe dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Pamiętajmy, że dla dzieci temperatury, które dla nas mogą wydawać się neutralne, mogą być już niekomfortowe, dlatego warto zawsze obserwować ich reakcje i dostosowywać do nich sposób ubierania.

Gdzie mierzyć temperaturę na czole czy skroni?

Redakcja biotekpolska.pl

Zespół fanów pielęgnacji, zdrowego życia i mody, który każdego dnia chce dzielić się nowymi poradami dotyczącymi aktualnych trendów. Zostań z nami na dłużej i zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pasek z klamrą
Jak zrobić dziecku strój pirata?
Jak zrobić strój liska dla dziecka?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zrobić strój liska dla dziecka?