Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak zrobić strój liska dla dziecka?

21 marca, 2024 Jak zrobić strój liska dla dziecka?

Zbliżający się bal karnawałowy czy urodziny z motywem ulubionych zwierzątek to doskonały moment, aby wykonać strój liska dla naszego dziecka. Proces ten jest prosty, ale wymaga nieco zręczności, kreatywności i odpowiednich materiałów. W dzisiejszym artykule pomożemy Ci przejść przez ten proces krok po kroku.

Jak przygotować materiały potrzebne do zrobienia stroju liska dla dziecka?

Fundamentem każdego stroju są oczywiście materiały. Warto podkreślić, iż strój liska można zrobić na wiele różnych sposobów, w zależności od dostępnych materiałów, umiejętności i oczekiwań. Poniżej przedstawiamy podstawowy zestaw, którym warto się zaopatrzyć:

 • Tkanina w kolorze pomarańczowym i białym – idealna będzie gładka bawełna lub poliester, który łatwo uszyć i który będzie wygodny dla dziecka.
 • Czarny flanelowy materiał na szczegóły, takie jak uszy, nos i ogon.
 • Filc w kolorach: czarnym, białym, różowym.
 • Wypełnienie do przytulanek – użyjemy go do wypełnienia ogona liska.
 • Kolorowe nitki, najlepiej dopasowane do kolorystyki użytych materiałów.
 • Drut – do usztywnienia ogona.
 • Guma do spodni lub sukienki.
 • Centymetr krawiecki, nożyczki, maszyna do szycia.

Wszystkie potrzebne materiały można znaleźć w sklepach z tkaninami lub sklepach internetowych. Nie zapomnij najpierw zmierzyć swoje dziecko, aby wiedzieć, ile tkaniny potrzebujesz. Pamiętaj, że lepiej jest mieć trochę więcej materiału niż za mało – łatwiej jest coś skrócić, niż próbować dodać brakujące elementy.

Jak wykonać maskotkę liska krok po kroku?

Głównym elementem stroju liska jest maskotka przypominająca głowę liska. Oto jak ją wykonać:

 1. Na kartce papieru narysuj wykroje dla maskotki: kształt głowy liska, uszy i oczy. Możesz znaleźć gotowe szablony w Internecie lub narysować je samodzielnie, opierając się na obrazach.
 2. Elementy wykroju przenieś na odpowiednie kawałki tkanin: pomarańczowy kształt głowy, białe i czarne elementy oczu oraz czarne i różowe części uszu. Pamiętaj, że będziesz potrzebował dwóch takich samych części każdego elementu – jednej na przód i jedną na tył.
 3. Połącz fragmenty tkaniny, nałóż na siebie i zszyj je, zostawiając niewielką przestrzeń do odwrócenia każdego elementu na prawo i do wypełnienia go (jeżeli jest to konieczne). Pamiętaj, aby kolory były zgodne z naturalnym wyglądem liska.
 4. Uszy i ogon wypełnij wypełnieniem do maskotek i zszyj je dokładnie. Do ogona możesz dodać drut, aby był bardziej sztywny.
 5. Szczegóły takie jak oczy, nos i wąsy liska możesz wykonać z filcu i przyszyć do głowy ręcznie.

W ten prosty sposób powstaje maskotka liska, która jest podstawowym elementem stroju. Pamiętaj o bezpieczeństwie dziecka – wszystko musi być dokładnie przyszyte, żeby maluch podczas zabawy nie mógł niczego odpruć i przypadkiem połknąć.

Jak dodać dodatkowe detale, aby strój był bardziej realistyczny?

Pomimo, że maskotka lisa jest najważniejszym elementem stroju, to nie zapominajmy o dodatkach, które uczynią strój bardziej realistycznym. Możemy dodatkowo wykonać ogon, łapki, a także specyficzny dla lisków jasny brzuch.

Ogon możemy uszyć podobnie jak maskę, dodając jednak trochę więcej wypełnienia, by był pulchny. Warto na końcu ogona, na jego przodzie i spodzie, dodać trochę białego materiału, aby upodobnić go do prawdziwego ogona liska. Zszyjmy go z gumką albo zapięciem, dzięki czemu będzie można go przypiąć do spodni lub sukienki – w zależności od preferencji dziecka.

Łapki możemy zrobić, szyjąc rękawiczki lub mankiety z pomarańczowej tkaniny, do których dodamy białe końcówki – imitację lisią stóp. Alternatywnie, jeśli nam na tym zależy, możemy nawet dodać czarne „pazury” z filcu.

Kolejnym detalem, który warto dodać, jest jasny brzuch liska. Możemy go uszyć jako oddzielny element, który przypniemy do stroju, lub dodać bezpośrednio do sukienki lub bluzki, która będzie częścią stroju. Warto pamiętać, że strój liska jest często pomarańczowy, ale lisek ma też jasne elementy – na łapach, brzuchu i końcu ogona. Dodanie takiego kontrastu pomoże uczynić strój bardziej realistycznym.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik okaże się pomocny w stworzeniu oryginalnego i niezapomnianego stroju liska dla Twojego dziecka. Pamiętaj jednak, że kluczem jest przede wszystkim zabawa i kreatywność, a nie perfekcja. Dzięki temu wspólnie spędzony czas na tworzeniu stroju przyniesie wiele radości zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku.

Redakcja biotekpolska.pl

Zespół fanów pielęgnacji, zdrowego życia i mody, który każdego dnia chce dzielić się nowymi poradami dotyczącymi aktualnych trendów. Zostań z nami na dłużej i zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

świat elegancji z torebkami Anekke
Pasek z klamrą
Jak zrobić dziecku strój pirata?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zrobić dziecku strój pirata?